HAKKIMIZDA

Firmamız, 2006 yılında Hollanda'dan döndüğümüzde Tuzla Mahallesi'nde bulunan evimizin altındaki kırtasiyeyi devralarak Simetri Kırtasiye ismiyle faaliyete geçmiştir. Daha sonra yurt dışından büyük abimizin de gelmesiyle Mahmut, Abdulkadir ve Dursun Ali Azaklı olarak üç kardeş birlikte Simetri Boya Kırtasiye Dekorasyon İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. adı altında bir aile şirketi kurduk. Kuruluş amacımız şehrimizde dekorasyon alanında söz sahibi olan bir firma olmaktı. Yıllar ilerledikçe hedefimize yavaş yavaş yaklaştık. Bu süreçte abim 2009 yılında firmamızdan ayrıldı. Daha sonra da kardeşim ayrılınca kırtasiye bölümünü kapatıp PTT Sokak'taki bölgenin en nezih mekanı olan Değişim (Simetri) İnternet Café’yi kurdum. Bu süre zarfında oluşan ülke genelindeki ekonomik kriz ve yalnızlık sebebiyle iki yıl kadar dekorasyon işine ara verdim.

Firmamız ufak denecek derecede küçük işlerle ilerledi. Daha sonra Sarı Ev projesiyle sektöre geri döndüm. Sarı Ev projesi tam 1 yılda nihayete erdi ve örnek bir proje oldu. Ardından Sakarya İl Müftülük Binası dış cephe, yalıtım ve dekorasyon işi ile devam ettik. 2012 yılının Eylül ayında kafeterya işinden çıkarak dekorasyon işine iyiden iyiye ağırlık verdim. Bu süreçte neler yapabileceğimizi ve neler yapmamız gerektiğini düşündüm. Firmamızı daha da ileriye taşımak için kurumsal bir kimlik sahibi olmanın zorunluluk olduğunu, daha iyi makina ve ekipmanlar gerektiğini ve yapacağımız her işin bitimine dek kendi işimizmiş gibi hareket edilmesi gerektiğine karar verdim. Ayrıca rekabet edebilmek ve teknik destek için uygun bir yere ihtiyacım olması sebebiyle Kuyudibi mevkiinden bir nalburu devraldım. Burayı daha ileri gidebilmemiz için bir yapı markete dönüştürme çabasına girdim. Bu süreçte de sloganımızda olduğu gibi "Temelden Çatıya" tüm ürünlerin satışına başlamış olduk.

"Temelden Çatıya" sloganımızla 2015 yılında YLG Çelik alt taşeronu olarak Noksel fabrikasında 20 gün gibi kısa bir sürede temelden çatıya her şey dahil 40m2'lik bir betonarme jeneratör odası imalâtımız oldu. Bu süre zarfında onlarca irili-ufaklı işler yaptık. Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı 10'dan fazla okulun onarımını yaptık. Şimdiki hedefimiz ise kaliteli ve ferah toplu konut alanları yapmak oldu. Bu plânımızı (Allah nasip ederse) 2016-2017 yıllarında faaliyete geçirmeyi düşünüyorum. Böylece sloganımız "Temelden Çatıya" tam anlamıyla gerçekleşmiş olacaktır.

Halen alçı sıva, kartonpiyer, mantolama, söve, su yalıtımı, asma tavan, granit-fayans-seramik işi, doğalgaz ve kalorifer tesisatı, mutfak dolabı, vitrifiye, duşakabin ve inşaat ile akla gelebilecek her türlü işleri malzemeli olarak yapmaya devam ediyoruz. İnşaat sonrası ince işçilik ile ilgili "Tuğladan Sonra" sloganıyla her türlü malzemenin de teminini yapmaktayız. Firmamız DYO, Casati, Kenitex izolasyon malzememeleri, Kenitex Boya, Fawori Boya, Sunbay Söve gibi firmaların bayisidir. Ayrıca vitrifiye grubu tedarikçi bayisidir. Halen Simetri Boya Kırtasiye Dekorasyon İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. ünvanıyla şahıs firması olarak hizmetinize devam etmekte ve yapı market olarak toptan-perakende satış mağazası da bulunmaktadır.

Birlikte çalışmamız temennisiyle...

Abdul Kadir AZAKLI
E-PostaTelefon